Wróć do bloga

And the Oscar goes to... [TRENING]

Oskary to jedne z ważniejszych wydarzeń kulturalnych krajów angielskojęzycznych, a już na pewno w Stanach Zjednoczonych! Czy możemy czegoś się przy tej okazji nauczyć? Oczywiście - poza ogromną wiedzą dotyczącą kinematografii, także gramatyki i słownictwa.

> POBIERZ WARSZTAT <

Trening: Oskary opiera się o przemowę Joaquin Phoenix w trakcie rozdania Oskarów w 2020 roku. Aby trening pisemny wzbogacić o słuchowy, polecamy na portalu YouTube odnaleźć film "Joaquin Phoenix wins Best Actor" kanału "Oscars".

GRAMATYKA

Singular and plural forms

We're talking about the fight against the belief that one nation, one people, one race, one gender or one species has the right to dominate, control and use and exploit another with impunity.

Uzupełnij luki o poniższe słowa w liczbie pojedynczej lub mnogiej:

a species - two ..................

a .................. - two people

a foot - two ...................

a ................... - two mice

a child - two ...................

a ................... - two men

a tooth - two ..................

a .................. - two halves

a crisis - two ..................

a .................. - two criteria

SŁOWNICTWO

Noun and adjectives

But for me, I see commonality. I think, whether we're talking about gender inequality or racism or queer rights or indigenous rights or animal rights, we're talking about the fight against injustice.

Do podanych rzeczowników dopisz odpowiedni przymiotnik.

commonality (noun) -  .................................. (adjective)

inequality (noun) - .................................. (adjective)

racism (noun) - .................................. (adjective)

injustice (noun) - .................................. (adjective)

GRAMATYKA

Present Perfect Simple

Now, I have been, I have been a scoundrel in my life. I've been selfish. I've been cruel at times, hard to work with, and I'm grateful that so many of you in this room have given me a second chance.

Uzupełnij zdania czasownikiem w odpowiedniej formie.

.................... (be / you) at work?

Where .................... (be / you)?

He .................... (write) five reports.

I .................... (not / see) him for a long time.

Our meeting .................... (not / start) yet.

....................  (speak / he)  to his boss?

Artykuł ukazuje się w ramach serii darmowych treningów przygotowywanych przez Nieobce. Przy tej okazji zapraszamy Cię na kurs, w ramach którego będziesz miał okazję potrenować wspomniane tutaj zagadnienia:

KURS OGÓLNY

Kurs ogólny kładzie nacisk na umiejętność posługiwania się wszystkimi obszarami językowymi, z naciskiem na praktyczność wykorzystania umiejętności w codziennych sytuacjach.

Metoda konwersacyjna kursów Nieobce opiera się na koncepcji Total Immersion (ang. całkowite zanurzenie), ponieważ za cel nie stawiamy sobie wyłącznie zdania egzaminu lub przygotowania prezentacji w pracy. Tak jak w języku ojczystym, wykorzystujemy język jako narzędzie do realizacji zadań w życiu osobistym i zawodowym.

KONWERSACJE

Konwersacje to kurs oparty na koncepcji total immersion (całkowite zanurzenie). Poza praktycznością kursu i bogactwem słownictwa staramy się, aby zawartość kursu była aktualna, ciekawa i rozwijająca. Klient może liczyć na dużą dawkę rozmów i dyskusji, a także wsparcie mentora w zakresie fraz i języka używanego na co dzień.

Sprawdź nasze ostatnie posty!