Wróć do bloga

Czy zdalny kurs językowy jest dla mnie? Nasze lektorskie opinie.

Przez wiele wiele lat nauka większości przedmiotów odbywała się w salach lekcyjnych, w szkołach czy na kursach stacjonarnych. I nie było w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ były to jedyne możliwości i tak właśnie zawsze się uczyliśmy. Kiedy jednak na rynku pojawiły się rozwiązania technologiczne służące pracy zdalnej, my nie zastanawiamy się, czy nauka języków może odbywać się online - my jesteśmy o tym przekonani!

#językobcy + #wygoda = Nieobce

Jedną z największych zalet nauki języka przez internet jest WYGODA. W obliczu sezonu grupowego czy zwyczajnie złej pogody, możliwość uczestnictwa w zajęciach z własnego fotela jest naprawdę nieoceniona. Doradzamy naszym kursantom, aby przed spotkaniem z lektorem przygotowali sobie wygodne stanowisko nauki, zaparzyli herbatę i otulili się miękkim kocem.

Czy można sobie wyobrazić dogodniejsze warunki do przyjemnej nauki?

No i CZAS, czyli kolejna kluczowa sprawa, o której po czasie wspominają nasi Kursanci. Koniec z dojeżdżaniem na drugi koniec miasta, nigdy więcej biegu z przeszkodami przez zalane deszczem chodniki, a przede wszystkim dodatkowy czas na indywidualną naukę.


Kurs językowy online w Nieobce - wygoda i komfort nauki

#językobcy + #materiały = Nieobce

Jakie treści są najbardziej odpowiednie dla osób uczących się języka obcego?

Z wielką uwagą przysłuchujemy się komentarzom naszych klientów - a jednym z często poruszanych problemów wielu kursów językowych są źle dobrane materiały o niskiej jakości.

Możemy śmiało powiedzieć, że punktem wyjścia do stworzenia marki Nieobce było takie przygotowanie kursu, który dopasowuje się do kursanta, a nie na odwrót. Materiały szkoleniowe traktujemy w tym przypadku jako nieodłączną część kursu, chociaż nie uważamy, że kurs w 100% konwersacyjny nie jest wartościowy!

Bez względu na tryb zajęć - stacjonarny czy zdalny - materiały, które otrzymują nasi kursanci są dokładnie takie same. zajęcia opieramy na autorskich, dopasowanych do twoich potrzeb materiałów. I chociaż doceniamy obecne na rynku podręczniki, trudno nam opędzić się od wrażenia, że nie dają one kursantom tak dobrych efektów.

Co dają nam autorskie materiały?
✔️ poziom dopasowany do umiejętności Kursanta,
✔️ nowoczesne i aktualne treści (artykuły, filmy, podcasty),
✔️ tematy opisujące bieżące wydarzenia,
✔️ wyłącznie potrzebne elementy lekcji,
✔️ dopasowane do klienta case study.

#językobcy + #lektorzy = Nieobce

Jak powinniśmy dobrać nauczyciela, aby spełnił on nasze oczekiwania i "dał radę"?

Praca zdalna w ramach kursu językowego jest dosyć szczególna, ponieważ próbujemy przenieść warunki naturalnej rozmowy do przestrzeni internetu. Zupełnie inaczej sytuacja ma się z kursami programowania czy matematyki, których głównym celem jest przeprowadzić kursanta przez wiedzę i zadania. W przypadku języków chodzi jednak o stworzenie takiej relacji, która pomoże słuchaczowi poczuć się jak na spotkaniu z osobą władającą językiem obcym - w kawiarni, na ulicy lub podczas wyjazdu.

Nieodzownym elementem sukcesu tego przedsięwzięcia jest na pewno odpowiednie przygotowanie lektora. Nie mamy tutaj na myśli jedynie przygotowania merytorycznego, choć bez niego niewiele możemy zdziałać, ale przede wszystkim obycia z technologią i łatwości w przejściu do wirtualnego świata. Od samego początku fukcjonowania Nieobce, nasi lektorzy prowadzili szkolenia zdalne równie często jak stacjonarne. Dzięki temu mają oni świetny warsztat pracy przez internet, a kursy ani trochę nie tracą na skuteczności.

Kurs językowy online w Nieobce - autorskie materiały


#językobcy + #efekty = Nieobce

Najważniejsze pytanie pozostawiamy na koniec: jak z efektami nauki języków przez internet?

Żyjemy obecnie w świecie technologii, która z dnia na dzień daje nam coraz więcej możliwości. Niektórych martwi fakt, że relacje międzyludzkie w tak dużej części przeniosły się do przestrzeni wirtualnej, choć ostatnimi czasy jest to nawet ruch rekomendowany. A jak wygląda sprawa kursów, która nie odbywają się w sali szkoleniowej czy stacjonarnie w szkole?

W ostatnich tygodniach podjęliśmy próbę wymienienia części składowych idealnego kursu: odpowiedniego warsztatu lektora, innowacyjnych materiałów oraz sprawnych narzędzi telekonferencyjnych. Oczywiście, po drodze natrafiamy jeszcze na inne wspomniane przez nas wyzwania, takie jak dobór osobowości klienta i lektora oraz motywacji, ale one w równym stopniu dotyczą kursów stacjonarnych jak i online.

Kiedy więc zbierzemy wszystkie elementy kursu, upewniając się, że są one maksymalnie dopasowane, wtedy efekty nauki zdalnej nie będą odbiegały w jakikolwiek sposób od kursu tradycyjnego. Ba, rezultaty te będą nawet lepsze, bo komfort nauki, o którym pisaliśmy w pierwszym odcinku doda nam skrzydeł - brak konieczności dojazdu przez na zajęcia czy własny fotel, który dodaje nam śmiałości! :)

Sprawdź nasze ostatnie posty!