Wróć do bloga

Jaki kurs językowy jest najlepszy dla mojej kariery?

Częstym motywatorem do rozpoczęcia nauki języka obcego są najróżniejszego rodzaju wyzwania związane z pracą, od rozmowy kwalifikacyjnej aż po realizację dużego, międzynarodowego projektu. Jak zaplanować swoją naukę tak, aby język obcy stał się narzędziem do realizacji naszych zawodowych celów?

Jak przy każdym kursie językowym, bardzo ważne jest, aby odpowiednio podejść do nauki języka i przygotować realistyczny plan nauki. W przypadku kursów językowych dobrze jest zbadać nasze umiejętności językowe w podziale na język codzienny oraz specjalistyczny. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na jakim poziomie znajomości języka obcego jesteś, służymy pomocą w przeprowadzeniu darmowego testu poziomujqcego, który nie tylko określi go w skali CEFR, ale przede wszystkim da ci ogląd mocnych stron i obszarów do treningu.

Jeśli już wiesz nieco więcej o swoim warsztacie językowym, zastanówmy się nad doborem odpowiedniego kursu:

Znam podstawy, ale mam pewne braki.
W takim razie zapraszamy cię na początek na kurs ogólny z elementami biznesu. Dzięki niemu uporządkujesz swoją wiedzę i wyrównasz wszystkie mniejsze i większe braki leksykalne i gramatyczne. Wprowadzane krok po kroku słownictwo biznesowe pomoże ci natomiast przygotować się do kolejnego etapu.

Wiedza ogólna została już utrwalona!
Fantastycznie, w takim razie zapraszamy na kurs biznesowy, podczas którego więcej czasu poświęcisz na praktyczne umiejętności, takie jak negocjacje, prezentacje czy rozmowy biznesowe. Nie obędzie się także bez części pisanej, a więc maili, raportów czy ankiet. Przygotuj się na dużo biznesowej wiedzy, ale też ciekawych inspiracji prosto z rynku.

Znam już język biznesu, co dalej?
Kolejnym korkiem w kierunku pełnej swobody w budowaniu międzynarodowej kariery jest kurs specjalistyczny. Jest to o tyle specyficzne wsparcie, że przygotowywany jest pod określoną branżę. Bazując na wiedzy uzyskanej w poprzednich etapach, możesz teraz skupić się na słownictwie branżowym i jeszcze bardziej szczegółowych potrzebach w swoim rozwoju.

Karolina Wilk-Tryjanowska - założycielka Nieobce, pasjonatka języków i lektorka. Na co dzień dba o jakość kursów i ich perfekcyjne dopasowanie do potrzeb Klientów. Po godzinach aktywna w świecie przedsiębiorczości, technologii i startupów.

Sprawdź nasze ostatnie posty!