Wróć do bloga

Nauka przez internet? Zebraliśmy badania i opinie

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na naukę języków obcych online. Jednak czy taka forma edukacji jest skuteczna? Zebraliśmy badania i opinie na ten temat.

Według badań przeprowadzonych przez firmę Rosetta Stone, która zajmuje się nauką języków, aż 92% uczniów z deklaracji zadowala się nauką online. Ponadto, 82% osób deklaruje, że nauczyło się języka online szybciej niż w tradycyjnej formie, a 72% z nich twierdzi, że nauka języka online jest równie skuteczna, jak nauka w tradycyjnej szkole językowej.

Niektórzy eksperci z branży edukacyjnej uważają, że nauka języków online może być skuteczna, ale tylko pod warunkiem, że uczniowie podejmą odpowiednie kroki w celu zapewnienia sobie skutecznej nauki. Należy wybrać odpowiedni kurs językowy, który będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb i umiejętności ucznia. Dodatkowo, ważne jest, aby regularnie praktykować język, np. poprzez rozmowy z native speakerami.

Jednakże, nie wszyscy eksperci zgadzają się z tymi opiniami i twierdzą, że nauka języków online nie jest wystarczająco skuteczna. W ich opinii, brak bezpośredniej interakcji z nauczycielem i innymi uczniami może negatywnie wpłynąć na proces nauki i utrzymanie motywacji.

Podsumowując, nauka języków online może być skuteczna, ale wymaga od uczniów odpowiedniego podejścia i wyboru odpowiedniego kursu językowego. Nie jest to jednak jedyna opcja i osoby, które preferują tradycyjne formy nauki, powinny nadal mieć możliwość wyboru tej opcji.

Sprawdź nasze ostatnie posty!